Бути чи не бути «Секретним матеріалам»?

Телеканал СТБ

2002 року, коли закінчився серіал «Секретні матеріали», його автор Крис Картер, а також актори Девід Духовни та Джилліан Андерсон пообіцяли глядачам зняти другий повнометражний фільм. Однак минуло п'ять років, і вірити в це перестали навіть найвідданіші фанати цієї багатосерійки. А дарма: наприкінці липня автори «Секретних матеріалів» нарешті офіційно оголосили про початок роботи над новим фільмом.

Касові збори першого фільму «Секретні матеріали: Боротьба за майбутнє» становили 190 мільйонів доларів. За прогнозами, другий фільм, в якому йтиметься про жахливих монстрів, у прокаті буде успішнішим.

Першим цю новину повідомив виконавець ролі агента Малдера Девід Духовни. Саме він весь цей час не полишав надії зняти другий повнометражний фільм: вів перемови з режисером і автором сценарію Крисом Картером і продюсером Френком Спотніцем, тримав у тонусі Джилліан Андерсон і просив шанувальників сподіватися й вірити, що істина досі десь поруч. У результаті актор домігся свого: минулого тижня він одержав готовий сценарій до фільму із назвою «Секретні матеріали-2». Джилліан Андерсон хоч і зневірилися, що колись ще раз зіграє агента Скаллі, не забарилась підтвердила свою участь у проекті.

Прем'єра фільму запланована на літо майбутнього року, а знімання мають початися вже в листопаді цього року, і відбуватимуться вони переважно у Ванкувері (Канада) – там, де знімався майже весь серіал. Також Духовни зізнався, що в новому фільмі не зніматиметься Роберт Патрик, який зіграв у серіалі агента Доджета, котрий прийшов у ФБР на заміну Малдерові. Щодо заступника директора ФБР Скіннера (Мітч Пілледжи), то його участь у проекті не розголошується. Духовни й Андерсон не зізнаються навіть, чи будуть їхні герої в майбутній картині агентами ФБР.

Сюжет автори картини тим паче не розголошують. Відомо лише, що події «Секретних матеріалів-2» за хронологією розгортатимуться після подій, описаних в останній серії серіалу. Духовний і Спотниць також розповіли, що в новому фільмі не буде «зелених чоловічків».

Зміст серіалу його автори умовно ділили на дві частини. Одна – конспірологічна – розповідала про урядову змову щодо інопланетян, і всі ці серії були пов'язані між собою однією сюжетною лінією. Перший повнометражний фільм «Секретні матеріали: Боротьба за майбутнє», що вийшов улітку 1998 року між п'ятим і шостим сезоном, належав саме до конспірологічної частини й був логічно пов'язаний із попередніми та наступними серіями. Друга – абстрактна частина – про паранормальні явища, на кшталт монстрів, що вселилися в людей, примар або повсталих мерців. Подібні серії були самостійними міні-фільмами й ніяк не були пов'язані з рештою. «Секретні матеріали-2» будуть саме такими: про загадкові непоясненні події. «Це не буде фільм жахів у сучасному розумінні цього жанру, не такий, як «Пила» чи «Хостел». Однак те, що в картині буде щось жахливе й надприродне, я вам обіцяю», – каже Духовни.

Глядачі йому вірять. Проте їх непокоїть інше: чи будуть коли-небудь знайдені відповіді на всі запитання, поставлені перед Малдером, Скаллі й усіма фанатами багатосерійки? Враховуючи, що «Секретні матеріали» трималися в телеефірі цілих дев'ять років – з 1993 по 2002 рік, – питань накопичилося чимало. На це Девід і Джилліан, розуміючи, що шанувальників цікавить імовірність поновлення серіалу, відповідають: «Телесеріал ми більше не зніматимемо. Однак про кіносеріал ми думаємо. На кшталт «Місія нездійсненна» або «Індіани Джонса». Чом би й ні? Поки ми не станемо такими старими й немічними, що матимемо комічний вигляд. Розслідуючи чергову справу, ми готові зніматися. Гадаю, фільмів на три-чотири нас ще вистачить. Тим паче істина, як і раніше, десь поряд».

Девід Духовни

Кар'єру Девіда за останні п'ять років не можна назвати надуспішною. Актор знявся в п'яти фільмах, найвідоміший із яких «У всій красі» (2002) режисера Стівена Содерберга (усі три фільми про друзів Оушена) та із Джулією Робертс в одній із ролей. Картина мала дуже погані касові збори. Набагато жалюгідніша доля чекала на стрічку «Будинок Д», в якому Духовни виступив не лише як актор, а й як режисер і автор сценарію. Цей фільм у прокаті провалився. Крім цього на рахунку Девіда кілька серіалів, включаючи невелику роль у «Сексі у великому місті». А найнесподіванішою роботою Духовни можна назвати участь у рекламі корму для тварин, де актор озвучує котів і собак.

2003 року актор зазнав втрати: від серцевого нападу помер його батько – американський публіцист Абрам Духовни. Однак були в Девіда й радощі: у червні 2002 року його дружина Теа Леоні подарувала йому сина Кіда Міллера. Це вже друга дитина в родині Духовни: їхній із Теа дочці Меделін нещодавно виповнилося вісім років.

Джилліан Андерсон

Останні п'ять років життя Джилліан було бурхливим, хоча й поза межами скандальної хроніки. А все тому, що відразу після закінчення знімань акторка поїхала жити до Лондона, подалі від папарацці. За цей час Джилліан встигла вийти заміж за фотожурналіста Джуліана Озанна в грудні 2004 року. У квітні 2006-го – розійтися з ним. А в листопаді 2006-го, ще будучи офіційною дружиною Озанна, удруге стати мамою. Батьком сина Оскара є бізнесмен Марк Гриффітс. Дочці Андерсон Пайпер у вересні виповниться вже 13 років.

У кіно останнім часом Джилліан знімається рідко. Натомість багато працює в театрі, граючи на сценах лондонського Театру комедії Королівського придворного театру, і на телебаченні, де читає закадровий текст до різних науково-популярних документальних фільмів. А за роль в англійському серіалі «Холодний будинок», знятому за однойменним романом Чарльза Діккенса, Андерсон була номінована на премії «Еммі», «Золотий глобус» і Бріанскої академії телебачення.

«МК в Україні»