Журналісти «5 каналу» тікають на СТБ

Телеканал СТБ

Журналісти трьох корпунктів «5 каналу» – кримського, донецького й одеського – подали заяви на звільнення з телеканалу. Про це кореспондентові «УРА-Інформ.Донбас» повідомив уже екс-представник донецького корпункту «5 каналу» Тарас Москалюк.

За словами Москалюка, журналісти подали заяву з формулюванням «за власним бажанням». Причиною остаточного розриву з «каналом чесних новин» стали більш вигідні умови роботи, запропоновані структурами-конкурентами. Зокрема, Тарас Москалюк прийняв пропозицію каналу УТ-1, представник Криму – каналу «Інтер», а журналіст із Одеси перейшов працювати на СТБ.

Москалюк також повідомив, що коли він довів до відома своє рішення перейти на УТ-1, заступник шеф-редактора «5 каналу» Святослав Цеголко запропонував підняти його рівень заробітної плати на 300 у.о. Але журналіст відмовився, оскільки і з таким підвищенням пропозиція каналу УТ-1 є вигіднішою.

«Питання про низький рівень оплати регіональних власкорів порушувалося неодноразово, але реакції з боку керівництва не було. Тому журналісти змушені були вирішувати свої матеріальні проблеми самі. Мене дивує, що адміністрація «5 каналу» відреагувала тільки тоді, коли надійшли конкретні пропозиції від інших телеканалів», – зауважив журналіст.

Але питання не тільки в рівні заробітної плати. На думку представників «5 каналу», якщо працюєш у чудовій команді, то, власне, часто можна заплющити очі й на матеріальні «огріхи». Останній «інцидент» між керівництвом і регіональними корпунктами завершився перемогою журналістів – корпункти залишили працювати в повному складі (за винятком лише івано-франківської бригади). Але питання про редакційну політику та взаємодію з регіональними власкорами залишилося невирішеним. Зокрема, актуальними залишаються проблеми в луганському й дніпропетровському корпунктах про оплату за оренду приміщень. Також журналісти висловлюють претензії до якості подачі знятих ними матеріалів.

«Я вже забув, коли виходив в ефір повноцінний мій сюжет. Передані матеріали перетворюються на 30-секундний «ролик» у формі «БЗ+синхрон», тобто коли ведучий новин робить усну підводку, і як відео пропонується лише «картинка» з коментарем учасника події. Решту просто вирізають», – додав Москалюк.

УРА-Інформ