«Будемо жити, Макаровичу!» цього вівторка о 19:45

Телеканал СТБ

Герой документального фільму – улюблений багатьма поколіннями актор Олексій Макарович Смирнов. Механік у фільмі Леоніда Бикова «У бій ідуть тільки «старики», дармоїд Федя в комедії Леоніда Гайдая "Операція "И" та інші пригоди Шурика", він створив незабутні персонажі в таких картинах, як "Смугастий рейс", "Весілля в Малинівці" і "Айболіт-66".

На екрані Олексій Макарович справляв враження безтурботної, благополучної та безжурної людини. Однак у житті він завжди тримався осторонь і рідко кому відкривав свою душу. В акторському середовищі важко було знайти людину більш самотню й замкнену. Його не розумів і не знав ніхто крім єдиного друга – режисера й актора Леоніда Бикова.

У житті всіма улюбленого веселого артиста був свій потаємний біль. Його "зламала" страшна війна, на яку він пішов добровольцем – йому виповнився 21 рік. От виписка з нагородного листа Олексія Смирнова: "20 липня 1944 року в районі висоти 293 супротивник силою до 40 гітлерівців атакував батарею. Товариш Смирнов, надихаючи бійців, кинувся в бій і відбив напад німців. Сам особисто взяв у полон 7 гітлерівців. 27 липня в районі села Журавка, виходячи з оточення, взяв у полон 5 гітлерівців. Товариш Смирнов О. М. гідний урядової нагороди – ордена Слави 3 ступеня. Командир 169 мінометного полку Сальцин".

Орден Слави – радянський аналог Георгіївського хреста – мав 3 ступеня, нагороджували ним послідовно: від третього до першого. Підставою для нагородження вважалася особиста мужність. У Смирнова було 11 бойових нагород, зокрема два ордени Слави. І третій орден Слави він, можливо, не одержав лише тому, що не встиг, не зміг дійти до Берліна, оскільки був контужений.
Дивіться документальний фільм «Будемо жити, Макаровичу!» у вівторок 8 травня о 19:45 на каналі СТБ.