«Драма Івана Бровкина» цього вівторка о 19:45

Телеканал СТБ

Кожна епоха має своїх героїв. Так, в 1950-і роки в кіно з'явилася ціла плеяда молодих акторів. Вони були дуже різні, однак їх поєднувало одне – це були вже не лаковані образи часу, що йде, а живі люди, у чомусь схожі на самих глядачів, а тому – свої, рідні, пізнавані. Ті із цієї плеяди, хто прожив довге життя, стали класиками вітчизняного кінематографа: Олексій Баталов, Олег Табаков, В’ячеслав Тихонов… Інші ж назавжди залишилися у своїй далекій епосі.

Актору Леоніду Харитонову неабияк поталанило: популярність до нього прийшла відразу. Зігравши головну роль у фільмі «Школа мужності» 1954 року (дебют режисера Володимира Басова), він відразу став знаменитим. А через рік ще більший успіх йому принесла кінострічка «Солдат Іван Бровкин». Актора впізнавали всюди, юрби шанувальників переслідували його так, що Леонід Харитонов нікуди не міг вийти. А заповзятливі адміністратори робили на акторі гроші. Якось на одному з концертів у Володимирі глядачі підняли на руки легковий автомобіль, у якому сидів Харитонов, і пронесли його вулицею до самого готелю…
Леонід Харитонов був вихідцем з ленінградської інтелігенції. Учився в тій самій школі, яку пізніше закінчили Аліса Фрейндліх, Ольга Волкова, Костянтин Райкін. Учителі й однокласники називали його не інакше як «артист». Проте, закінчивши десятий клас, він заколивався: чи зможе він стати справжнім артистом. І подав заяву на юридичний факультет, на якому відучився рік, вечорами граючи в студентському театрі. Якось улітку на гастролі в Ленінград приїхала трупа МХАТу. Доля Харитонова була вирішена, він поступив до Школи-студії МХАТ.

Автори стрічки спробували відповісти на запитання: чому після своєї «зоряної години» кумири не витримують випробування "мідними трубами"? Чому для Харитонова не було гідних ролей у театрі? Чому фільми за його участі дотепер викликають цікавість у глядачів?
У картині використані унікальні кадри блокадної хроніки 1941 року, на яких знятий 11-річний Леонід Харитонов.

А побачити ви їх зможете в документальному фільмі «Драма Івана Бровкина» у вівторок 24 квітня о 19:45 на каналі СТБ.