Тетяна Висоцька: «Спочатку я брала інтерв’ю у домашніх…»

Телеканал СТБ

Жінка, яка вміє отримувати задоволення від життя та захоплюється психологією… Хто вона? Ведуча програми «Вікна» на каналі СТБ – Тетяна Висоцька.
Тетяно, як давно Ви на телебаченні?
Уже 10 років, а журналістикою захворіла ще у дитинстві, завдяки батькові – він за фахом журналіст. Змалечку брала інтерв’ю у домашніх (бігала з мікрофоном по будинку), випускала газету. Тато відвів мене до херсонської школи-студії «Перспектива», то були перші мої кроки. Це і музичні проекти, й усні інформативні сюжети. Також працювала ведучою регіональних новин Херсонщини. А потім переїхала до Києва, де навчалася на курсах для початківців-журналістів у «Internews». Тоді якраз було створено канал «СТБ», от я й вирішила спробувати себе у цій царині…
Що для Вас, власне, «Вікна-новини»?
Все… Якщо ти пропрацювала рік у новинах і не захотіла з ними розлучатися, то це твоє. Знаєте, на якийсь час я брала перерву – працювала прес-секретарем. По-правді, страшенно переживала, як буду повертатися у новини. Але все склалося на диво легко: дякуючи шеф-редактору – Юрію Горбаню – буквально за 3 проби проект було затверджено. І, взагалі, з колективом мені щастить!
Скажіть, Ви б змогли бути ведучою іншої передачі, не новин?
Гадаю, що змогла б, але далеко не розважальної. Це, радше, була б передача на соціальну, проблематичну тематику.
Бути ведучою новин – справа емоційна. Як знімаєте стрес?
Спочатку вдихаю, а потім видихаю! Кілька годин після ефіру мозок не може розслабитись. Тому я заспокоююсь за чашкою чаю, або просто читаю книжку.
Які Ваші літературні смаки?
Люблю інтелектуальну літературу. Читаю світові новинки. А взагалі, захоплююсь психологією, точніше, психологічною філософією. Мені подобається черпати саме це з художніх творів. Люблю Булгакова, Вербера, Пелєвіна.
Тетяно, як Ви поєднуєте особисте життя і суспільну діяльність?
Ви знаєте, у нас журналістська родина. Мій чоловік – випусковий редактор «Вікон». От тільки сину не легко: тиждень тато виховує, тиждень – я.
На Вашу думку: краще завжди казати те, що думаєш, чи бути дипломатом?
О, іноді мені варто «прикусити» язика (сміється)! Я людина дуже прямолінійна.
Чого у Вас більше – емоцій чи раціонального підходу до життя?
Я Терези. Тому емоції та логіка компенсують одне одного. Це своєрідна боротьба протилежностей.
Це досить цікаво. А в чому б Ви ніколи не відмовили людині?
Якщо людині погано – їй потрібна підтримка. Завжди ладна допомогти, вислухати, а слухати я вмію (сміється). Адже коли озвучуєш свої проблеми, їх легше вирішити.
Гаразд. А що Ви найбільше цінуєте в людині?
Внутрішню силу! Якщо вона є, одразу помітно це в очах, а коли нема – можна виховати. Все залежить від самої людини…
Що надихає Вас на життя, на творчість?
Миттєвості, отримані емоції. Зараз надихає весна. Я давно її так тонко не відчувала… Уміння дихати на повні груди, отримувати задоволення від того, що живеш, і від того, як ти це робиш. Але це тимчасове почуття, яке не може бути постійним. І тому, коли воно приходить – так чудово!
І насамкінець: як Ви відпочиваєте?
Дуже люблю море і гори. Зокрема Карпати та Крим. Ось на Різдво їздили з чоловіком до Польщі, відпочивали в Закопане. А взагалі – я дуже люблю подорожувати, чого і вам бажаю.
Леся Владзієвська, газета «Говорить і показує Україна», 12.04.07 р.