Героїня серіялу "Лікарська таємниця" Дарія Юрська відпочиває в магазинах

Телеканал СТБ

Кар'єра Дарії Юрської розпочалася на сцені ялтинського Будинку творчості акторів. Даші – доньці народних артистів СРСР Наталі Тенякової та Сергія Юрського – було 10 років! На разом із подружкою вона зіграла власну п'єсу. П'єса мала неабиякий успіх, і наступного літа склад «трупи» збільшився до п'яти осіб.
Водночас Даша не замислювалася про те, щоб піти стопами батьків і стати актрисою. Це спало їй на думку пізніше, у 16 років. І хоч як її відмовляла мама (за мовчазною згоди тата), Даша стала студенткою Школи-студії МХАТ (курс Олега Табакова). Тепер ми знаємо її як Ірину Гончар із серіялу «Лікарська таємниця».
– Дашо, чому ви раптом вирішили працювати на телебаченні?
– Річ у тім, що Петро Штейн (режисер серіялу «Зона». – Прим. ред.), з яким ми давно знайомі, наче угадавши мою давнішню мрію, запропонував мені зіграти лікаря. Мені завжди подобався американський серіял «Швидка допомога», а «Лікарська таємниця» на нього дуже схожа. Там теж є все: кохання, зрада, убивство, щастя… І я не змогла відмовитися! Приїхала на студію, де мене затвердили відразу ж – це, мабуть, була доля. Як виявилося, шукали мене довго: мій партнер, актор Магомед Костоєв (у серіялі Фарид Хайруллін), уже й не мріяв знайти собі партнерку. За сценарієм, він такий собі мачо, а я – натура лірична. З нас вийшла дуже романтична пара.
– Як реагує ваш син Георгій, коли бачить вас на екрані?
– Синові чотири з половиною, і в нього відбувається «роздвоєння»: мама, що поруч, – одна, а на екрані – геть інша. Малий переживає, коли я плачу в кадрі – а плачу я в серіялі багато. Проте серіял дивитися він любить.
– Ви й далі так багато плакатимете в серіялі?
– Не хочу розкривати секрети. Скажу тільки, що вже знято понад сто серій. В одній із них буде сцена мого жорстокого побиття, котру я, певна річ, не дозволю дивитися синові. До слова, ця сцена з побиттям закінчилося трагікомічно. О 5 ранку після знімань я вирішила не змивати грим і доїхати до дому, як була – а вигляд я мала дивовижний, обличчя не видно. Андрій Барило (у серіялі доктор Дмитро) проводжав мене до машини. А перехожі (на світанку в місті, виявляється, повно людей!) почали реагувати. І ми вирішили розіграти сцену ревнощів – інакше незрозуміло, чому він чистенький, а я вся в крові. Так мужики напідпитку почали кричати: «Дай їй ще!..»
– Дашо, коли в одній серії вас прокляла циганка, ви не злякалися? Не захотіли негайно піти із серіялу?
– По-перше, за гороскопом я Лев і зобов'язана перемагати. По-друге, циганка була не справжня, а моя колега. По-третє, я акторка й глибоко в себе такі речі не впускаю. А грати я хочу якнайбільше. Однією з перших (і улюблених!) моїх ролей була 95-річна баба, вся в бородавках і з горбом. Мене в цьому образі ніхто не впізнавав, навіть батьки. Тепер я – лікар. Ким буду далі? Поживемо – побачимо!
«Раніше я любила повалятися на дивані із книжкою, але тепер постійно пропадаю на знімальному майданчику. Почитати вдається тільки за обідом, – розповідає Дарія Юрська. – Ще люблю їздити на море. А від мами в мене любов до шумних застіль. Зараз найліпше я відпочиваю, коли ходжу по магазинах і купую собі одяг».
Наталія Зав'ялова, журнал "7+7я"