«Мрії без зусиль нічого не варті!» — Віта Євтушина

Телеканал СТБ

Ведуча програми «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ Віта Євтушина розповіла, як потрапила на теперішнє місце роботи, а також про особисті захоплення інтереси та життєві принципи. 
Попередні місця роботи у ЗМІ. «Усього й не перелічити!» — з посмішкою каже Віта І пояснює: «Я довго шукала себе і «своє місце» на телебаченні. Працювала на різних телеканалах: Тоніс, Перший національний, ТРК Ера, Перший діловий, телеканал Погода, Рада. Спробувала себе як журналіст, редактор і ведуча. Поміж цим встигла й декілька місяців попрацювати в Рівному на РТБ».
Як потрапила на СТБ? «Телебачення – складна штука, — розповідає Віта. — Іноді здається, що в тебе є усі якості й уміння, аби працювати на «великих» каналах. Але така можливість випадає не кожному. Мені пощастило… У моєму житті був важкий період зневіри в собі, з робою геть не складалося. Саме тоді я й надіслала резюме на СТБ і на певний час повернулася у Рівне. А потім поїхала до моря і вже в дорозі отримала дзвінок — запрошення на проби та співбесіду. Чимось я сподобалася продюсерам каналу й мене покликали на роботу. От така історія. Удача приходить тоді, коли вважає за потрібне».
1347348567101.jpg
Яка вона – робота на СТБ? Віта зізнається, що дуже любить свою роботу, хоча вона й напружена і стресова. Адже прямий ефір вимагає психологічної стійкості й витривалості. Люди насправді бачать тільки картинку, але не зажди розуміють, що за цим стоїть велика командна робота багатьох професіоналів. «Коли просто в прямому ефірі все змінюється, — ділиться секретами Віта, — наприклад, сюжет не встигає «прилетіти», з’являються прямі включення або несподівана «гаряча» новина, чи «злітає суфлер» і потрібно швидко згадувати текст… це зворотня сторона, яку глядач не повинен бачити. «Вікна» на СТБ — одна з кращих новинних редакцій в Україні, тому ці речі зведені до мінімуму. Звісно, до екстрених ситуацій ніколи не можеш бути готовий. І ніколи не можеш знати наперед — звідки вилізе «курйоз». Це не смішно, але інколи можна обмовитися ефірі. Не знаю, як це вийшло, але, розповідаючи про по¬дію в Ужгороді, я назвала це місто Ургантом. І потім почула веселий сміх випускового редактора у навушник».
Особисті захоплення, інтереси та життєві принципи Віти Євтушиної. Творча натура дівчини ніяк не дає їй спокою. Віта й розуміє, що після роботи краще було б відпочити, але… Уже четвертий рік поспіль ведуча «Вікон» грає у невеличкому театрі в Києві. Каже, що це чудесний спосіб відсторонитися від буднів, забути про проблеми. Віта встигла зіграти ролі у виста¬вах за Мопассаном, Чеховим, Лесею Українкою. Попереду ж – новий сезон і нові ролі. Завжди поруч із Вітою – близькі люди і скрипка. «Я не так часто зараз граю, — каже рівнянка, — але коли виймаю скрипку з футляру, завжди стає світліше на душі». Життєва позиція Віти: «Треба мріяти, але треба й робити. Тому що одні мрії без зусиль нічого не варті»!
13473485852679.jpg

Досьє: 

Статус. Ведуча програми «Вікна-новини» на телеканалі СТБ.
Вік. 27 років. Рідне місто. Рівне
Освіта. Віта закінчила рівненське музичне училище по класу скрипки, а потім втупила до Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
Стаж роботи на СТБ. Понад два роки
Олена ГАВРИЛЮК

Мова оригіналу